[vc_row use_container=”yes”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner offset=”vc_col-md-5″][vc_column_text]

BİSİKLET YOLU

Bisiklet vb. taşıtlar için, zeminlerin asfalt kaplanması, renklendirilmesi, çizgi ve logoların eklenmesi işlemidir. Pürüzsüz ve dayanıklıdır.

Araçların kullanımının artması ile günümüzde trafik problemi sıkça yaşanan bir durum haline gelmiştir. Çözüm olarak ise bisiklet yolu uygulaması yaygınlaşmaya başlamıştır. Hem trafikten kurtulmak hem de sağlıklı bir yaşama adım atmak isteyen kişiler bisiklet ile hayatlarına devam etmek istemektedirler. Ancak kaldırımlar üzerinde yayalar olduğu için ve trafikte arabaların dikkatsiz olabileceğinden dolayı bisiklet kullanmak zorlaşabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için bisiklet yolları tüm belediye ve özel işletmeler tarafından uygulanır. Bisiklet yolları genel olarak sahil kenarlarına, kaldırımların genişletilmesi ile kaldırımın bir bölümüne uygulanır. Böylece bisiklet sahipleri araçların yanına gitmeden güvenli bir şekilde istedikleri yerlere ulaşabilmektedirler. Her ne kadar her yere bisiklet yolu ile ulaşım olmasa da yapılan çalışmalar neticesinde artık bu soruna çözüm bulunuyor. Yakın zamanda tüm alanlar için bisiklet yolu zorunlu hale getirilecek ve bisiklet kullananların güvenliği ön plana çıkacaktır.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner offset=”vc_col-md-offset-2 vc_col-md-5 vc_col-sm-offset-0″][ts_custom_list details=”%5B%7B%22list%22%3A%22Alt%20yap%C4%B1%20ve%20yol%20m%C3%BCteahhitli%C4%9Fi%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22Al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9F%20merkezleri%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22Askeri%20kurulu%C5%9Flar%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22End%C3%BCstriyel%20tesisler%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22Otoparklar%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22Villa%20Arazileri%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22Street%20Print%20(Desenli%20Asfalt)%22%7D%2C%7B%22list%22%3A%22Street%20Bobd%20(Renklendirme)%22%7D%5D”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner offset=”vc_col-md-12″ css=”.vc_custom_1613671695505{padding-top: 50px !important;}”][vc_column_text]

Bisiklet Yolu Nasıl Yapılır?

Bisiklet yolu asfalt malzemesi üzerine kurulmuş bir yapıdır. Asfalt malzemesi ağırlık taşıyabilen ve sert hava koşullarına karşı direnç gösterebilen maddeler içerir. Böylece uzun yıllar boyunca aynı bisiklet yolu kullanılabilir olur, ek masraf çıkarmaz. Yolu yaptıracak olan kişi uzun soluklu ve dayanıklı bir yol istediği zaman asfalt yapı malzemesi önerilir. Asfalt yapı malzemesi güneşli havalarda sıcaklığı çekme gibi bir özelliği vardır. Fakat bisiklet yolları için bu durum geçerli değildir. Bisiklet yolları genel olarak kaldırım renginden farklı olur ve mavi renkte boyanır. Asfalt üzerine dökülen boyalar sonucunda güneş ışınları asfaltta birikmez ve ısı yaymaz. En sıcak iklime sahip Türkiye bölgesinde dahi asfalt bisiklet yolu gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Sert hava koşullarının yaşandığı iklim bölgesinde ise aynı şekilde dayanıklılık ön plana çıkmaktadır. Yağmurlar yol üzerinde su birikintisi oluşturamaz, yol üzerinde çukurlar meydana gelmez. Bisiklet sürücüleri kendilerini sarsmadan pürüzsüz bir yolda sürüş keyfinin tadını çıkarabilirler.

Bisiklet Yolu Avantajları Nelerdir?

Bisiklet yolu yaptırmaya karar veren kişiler birçok avantajından da yararlanacaktır. Bu avantajları alt kısımda maddeler halinde görebilirsiniz.

Bisiklet Yolu Renklendirme Çalışması

Bisiklet yolu yapılacak yerde öncelikle zemin temizliği uygulanır. Zemin temizliği kaplamanın tutması ve pürüzsüz olması için mutlaka gerekmektedir. Aynı zamanda renklendirme yapıldıktan sonra zemin altında kalan pislikler de belli olmaz. Temizliğin ardından zemin, yol için uygun hale getirilir. Yol yapılacak alanda boşluklar veya çukurlar varsa doldurulur, düz bir yol elde edilir. Akrilik malzemesi de zemine 2 kat olacak şekilde uygulanır. Yol bu aşamalar ile hazır hale gelir ve tek işlem olan boyama işlemi kalır. Tercihe bağlı olarak farklı renkler seçilebilir fakat genel olarak seçilen renk mavidir. Mavi üzerine de gidiş ve geliş şeritleri çizilir. Şerit rengi olarak da mavi üzerine beyaz tercih edilir.

Bisiklet Yolu Uygulama Alanları

Bisiklet yolunu kullanılabilecek alanlar park ve bahçeler, spor kompleksleri olabilir. Buralarda yapılan aktiviteler sayesinde işletme sahibi kendisine daha fazla müşteri çekmeyi kendisine hedef olarak belirler ve kâr oranını arttırır. Aynı zamanda cadde üzerinde gezmek için uygun olan yerlere bisiklet yolu yapılır ve turistler için, halk için ayrı bir alan yaratılır. Büyük sitelerin bahçelerinde de bisiklet yolları uygulanabilir.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1614711047512-ccc23dc6-6d24-4″ include=”935,941,949,947,1009,1000,982″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row section_background_color=”#ffffff” use_container=”yes”][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-md-3″][ts_counter_box tagline=”2234″ value=”100″ symbol=”%” description=”Tamamlanan Projeler”][/vc_column][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-md-3″][ts_counter_box tagline=”2234″ value=”1000″ symbol=”+” description=”Müşteri”][/vc_column][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-md-3″][ts_counter_box tagline=”2234″ value=”500″ symbol=”Bin m²” description=”‘den fazla alana desen uyguladık ve renklendirdik”][/vc_column][vc_column width=”1/2″ offset=”vc_col-md-3″][ts_counter_box tagline=”2234″ value=”5000″ symbol=”km” description=”‘den fazla asfalt serimi yaptık”][/vc_column][/vc_row][vc_row motts_theme_padding=”no” use_container=”yes” use_predefined_class=”yes” predefined_class=”white-space-top” section_background_image=”495″][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner offset=”vc_col-md-7″][ts_cta_yellow_box title=”Ücretsiz Keşif Hizmeti” text_content=”Tüm asfalt işleriniz için formu doldurarak hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz…

15 Yıllık Tecrübe
15 Yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Hisar Asfalt başarılı iş grafiği ile asfalt firmaları içerisinde nitelikli hizmetin öncülerinden biri haline gelmiştir.

En İyi Kalite
TSE ve CE belgeli ürünlerimiz; renkli asfalt kaplama boyaları ve spor sahaları renkli kaplamalarını ISO standartlarında üretimini yapıp; yurt içi ve yurt dışına satışlarını gerçekleştirmekteyiz.

En iyi Fiyat Garantisi
Firmamız bizden alacağını hizmetler için en iyi fiyat garantisi sunuyor.” button_label=”Keşif Formu” button_url=”/kesif”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]